تبلیغات
مرکز پژوهش، مشاوره، برنامه ریزی و خدمات تخصصی مهندسی مکانیک - ده عاملی که باعث می‌شود برندگان برنده بمانند!
 
مرکز پژوهش، مشاوره، برنامه ریزی و خدمات تخصصی مهندسی مکانیک
ارائه بهترین خدمات در کمترین زمان
درباره وبلاگ
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ده عاملی که باعث می‌شود برندگان برنده بمانند!

مترجم:روزبه مرسلی
تجربه نشان داده است چه در مسابقات المپیک که هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود، چه در کسب و کار هر روزه، بردن مزایایی دارد که باعث می‌شود پیروزی‌های بعدی راحت‌ترتداوم یابند.


برای دریافت درک درستی از موفقیت پایدار، نویسنده در ادامه پیروزی ها و شکست ها را در ورزش حرفه‌ای و آماتور مقایسه کرده و سپس نتایج حاصل را به بازار و کسب و کار بسط داده است. نتایج نشان داد که افراد پیروز از پیروزیشان ده‌مزیت عمده به دست می‌آورند و رهبران باهوش می‌توانند این مزایا را به کار گرفته و راه دستیابی به پیروزی‌های بعدی را هموارتر سازند.
۱٫ روحیه خوب! مسلما هرکسی احساس خوبی نسبت به بردن دارد، در حالی که احساسات ناشی از شکست انسان را به عقب می‌رانند. احساسات روی کارکرد فرد تاثیر می‌گذارند. روحیه مثبت، انرژی فیزیکی مضاعفی ایجاد می‌کند و اگر احتمالا شکستی رخ دهد، نیروی لازم را برای بازگشت ایجاد می‌کند. در حالی که بازندگان برای ادامه ندادن انواع بهانه‌ها را می‌آورند، برنده‌ها حتی گاهی در صورت مصدومیت هم، به رقابت ادامه می‌دهند، زیرا تحت تاثیر نوعی سرخوشی برنده بودن قرار دارند. علاوه بر این، روانشناسان بر این باورند که این حالت سرخوشی واگیردار هم هست. شعف برندگان فراگیر است، درحالی که اندوه بازندگان می‌تواند مسموم کننده باشد.
۲٫ موقعیت ویژه. چه در زمین بازی کودکان، چه در دفتر کار، بازندگان زودتر محل را ترک می‌کنند، در حالی که برندگان بیشتر حضور دارند. تحقیقات من نشان می‌دهد که در شرکت‌هایی که به موفق بودن شهره‌اند، کم کاری و فرار کردن از کار کمتر مشاهده می‌شود. همچنین در اینگونه شرکت‌ها همبستگی بیشتری بین افراد وجود دارد، زیرا افراد ساعات بیشتری را با هم می‌گذرانند تا با هم از احساسات خوب ناشی از موفقیت‌هایشان لذت ببرند. با گذراندن بیشتر وقت در کنار یکدیگر، شانس تبادل اطلاعات و مشورت هم بیشتر می‌شود.
۳٫ آموزش. بازنده‌هاحالت دفاعی به خود گرفته و دوست ندارند راجع به اشتباهاتشان چیزی بشنوند، در نتیجه از دریافت بازخورد خودداری می‌کنند. اما برندگان علاقه دارند داوطلبانه راجع به اشتباهاتشان صحبت کنند و بازخوردهای منفی را نیز قبول می‌کنند، زیرا آنها نسبت به برد خود مطمئن هستند. از آنجایی که این دسته از افراد به برد خود اطمینان دارند، به تمرین‌های خود به عنوان راهی به سوی نتایج مثبت می‌نگرند، نه به عنوان یک وظیفه سخت و مشقت‌بار. برای ورزشکاران حرفه‌ای تمرینات اهمیت بسیاری دارد. برد آنها معمولا به خاطر تبحر در انجام درست جزئی‌ترین مسائل است.طبق تحقیقاتی که قبلا روی شناگران انجام داده‌ام، ارتقا و کمال در به کارگیری بسیاری از حرکات ریز و جزئی تعیین کننده تفاوت دیگران نسبت به افرادی است که حد نصاب لازم برای ورود به المپیک را کسب می‌کنند.
۴٫ تمرکز بیشتر برای آزادی فکر بیشتر. همانطور که همه گلف‌بازان و بازیکنان تنیس می‌دانند، شما نباید چشم از توپ بردارید. بازندگان معمولا در ذهن خود، خود را مواخذه و تنبیه می‌کنند. ولی در برندگان عوامل برهم زننده تمرکز، کمتر است. «تایگر وودز» قهرمان گلف تقریبا برنده تمامی مسابقات قهرمانی جهان بود تا زمانی که مشکلات شخصی -که البته خود عامل آنها بوده است-به وجود آمد و تمرکز فکری او را برهم زد واز آن پس شکست‌های او در عرصه گلف شروع شد.
۵٫ فرهنگ سازنده احترام متقابل. برای هر فردی که در یک تیم بازی می‌کند، برد باعث می‌شود تا به دیگر هم تیمی‌هایش احترام بگذارد و به حرف آنان گوش بدهد، زیرا پیش‌فرض بر این است که هر کسی که در آن تیم بازی می‌کند، بازیکن خوبی است. برندگان آرمان‌های والایی در سر می‌پرورانند و نسبت به دیگران با گذشت و بزرگوارانه رفتار می‌کنند. ولی بازندگان غالبا دیگران را مقصر دانسته و هم تیمی‌های خود را افرادی سطح پایین دانسته و به آنها به دیده تحقیر می‌نگرند، که این عامل خود باعث به وجود آمدن جو متشنج و پرتنشی می‌شود.
۶٫ سیستم پشتیبانی قوی. پشت هر تیم یا فرد قهرمان،جمعی از مربیان، دوستان و هواداران وجود دارند که به آن قهرمانان انرژی می‌دهند. پیروزی، دایره افراد پشتیبان را گسترش می‌دهد. در عوض باخت،حمایت‌ها را از بین می‌برد. برای مثال، گروه هواداران برای یک تیم راگبی دبیرستان که همواره می‌بازد، در بین دو نیمه ورزشگاه را ترک می‌کنند. وقتی که هواداران احساس کنند که تیم آنها نخواهد برد، چگونه بازیکنان تیم برای ادامه بازی خود انرژی داشته باشند؟
۷٫ روابط رسانه‌ای بهتر. نه تنها اخبار مربوط به پیروزی، فرق بین برندگان و بازندگان را مشخص می‌کند، بلکه داستان‌های مربوط به گذشته و آینده افراد پیروز نیز برای مردم جالب‌تر است. پیروزی‌ها هاله‌ای دور فرد به وجود می‌آورند که در آن همه چیز زیباتر و درخشان‌تر است. باختن باعث می‌شود که منتقدان و تحلیل‌گران به بررسی گذشته فرد بپردازند تا به ریشه علل شکست وی پی ببرند و همین امر باعث می‌شود روند شکست‌های اولاینقطع به نظر آید.
۸٫ دعوت شدن به بهترین مجالس. این موضوع حقیقت دارد. برندگان به کاخ ریاست جمهوری، مجلس، کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های مهم دعوت می‌شوند. در نتیجه این افراد به روابط و شبکه‌های اجتماعی متعددی دسترسی خواهند یافت که باعث می‌شود از مزایایی برخوردار شوند که حرکت رو به جلوی آنها را تداوم بخشد، مزایایی همچون اطلاعات دست اول و قراردادهای بهتر.
۹٫ عزم راسخ. برندگان کنترل بیشتری بر سرنوشت خود دارند. ما معمولا می‌گوییم: ترکیب برنده را نباید دست زد. در حالی که برندگان آزادی اختیار دارند تا به مسیر خود ادامه دهند، بازندگان توجه‌ها را به خود جلب می‌‌کنند، البته از نوع منفی آن!بازندگان با کمک‌های ناخواسته‌ای که از طرف کمیته‌های مختلف، هواداران، منتقدان و بازدیدکنندگان متعدد به آنها می‌رسد، از حرکت باز می‌ایستند. به همین دلیل، این افراد به جای تمرین کردن برای افزایش توانایی‌هایشان، وقت خود را در ملاقات‌های متعدد هدر می‌دهند.
۱۰٫ پیوستگی. اگر پیوسته ببازید، این روند ادامه خواهد داشت. مربیان جدید، استراتژی‌های جدید هیچ کدام فایده ای نخواهد داشت- مثل شرکت اچ پی که مدام بین سخت افزار و نرم‌افزار در تلاطم بود یا مدیران متعدد یاهو که مدام در حال تغییر بودند و این امر باعث شد تا توجه و وقت مشتریان به هدر رود- هرچه که وقت بیشتری در این موارد هدر رود، زمان کمتری برای اجرای برنامه‌ها باقی می‌ماند. تا وقتی که شرایط پایدار نشود امکان برد دور از دسترس به نظر می‌رسد. برندگان این بخت را دارند که استراتژی بلند مدتی داشته باشند و همچنین برای موفقیت‌های کوتاه مدت هم برنامه‌ریزی کنند.

  برداشت از لینک زیر:

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=316226

نوع مطلب : آموزش، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
پنجشنبه 30 آذر 1391
دکتر سید امیر عباس علومی
دوشنبه 16 مرداد 1396 04:18 ب.ظ
Way cool! Some very valid points! I appreciate you
writing this article plus the rest of the website is also very good.
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:16 ب.ظ
Pretty! This has been an extremely wonderful post. Thanks for supplying these details.
شنبه 14 مرداد 1396 09:09 ب.ظ
May I simply just say what a comfort to find somebody that genuinely understands what they are talking about on the net.
You actually understand how to bring an issue to light and make it important.
A lot more people should read this and understand this side
of the story. It's surprising you are not more popular because you most certainly possess the gift.
جمعه 13 مرداد 1396 11:53 ق.ظ
I know this web site presents quality based articles and additional material, is there any other website which
provides these information in quality?
شنبه 7 مرداد 1396 11:37 ب.ظ
Howdy! Someone in my Myspace group shared this website with us so I came to check it out.

I'm definitely enjoying the information. I'm bookmarking and will be tweeting this to my
followers! Wonderful blog and amazing design.
چهارشنبه 30 فروردین 1396 04:51 ق.ظ
First of all I want to say superb blog! I had a quick question in which
I'd like to ask if you do not mind. I was interested to find out how you center yourself
and clear your mind prior to writing. I've had trouble clearing my mind in getting
my thoughts out there. I do take pleasure in writing however it
just seems like the first 10 to 15 minutes tend to be lost just
trying to figure out how to begin. Any ideas or tips?
Cheers!
چهارشنبه 23 فروردین 1396 08:57 ب.ظ
Thanks for sharing such a good thinking, piece of writing
is good, thats why i have read it entirely
یکشنبه 20 فروردین 1396 02:53 ب.ظ
Wow that was strange. I just wrote an incredibly long comment but after I clicked submit my comment didn't appear.
Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyway, just wanted to say fantastic blog!
جمعه 18 فروردین 1396 08:32 ب.ظ
You actually make it appear really easy with your presentation however I to find this matter to be actually one thing
that I think I'd by no means understand. It
kind of feels too complicated and extremely broad for me.

I am looking ahead on your next publish, I'll attempt to get the grasp of
it!
چهارشنبه 16 فروردین 1396 08:34 ق.ظ
Does your website have a contact page? I'm having a tough
time locating it but, I'd like to shoot you an email.

I've got some suggestions for your blog you might
be interested in hearing. Either way, great blog and I look
forward to seeing it improve over time.
شنبه 12 فروردین 1396 12:16 ب.ظ
You're so awesome! I do not believe I've truly read a single thing like this before.

So nice to discover somebody with a few unique thoughts on this subject.
Seriously.. thanks for starting this up. This website is something that's needed
on the internet, someone with some originality!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر